Авг 302014

Ужгородцы призывают исполнительную власть совместно и планово решить проблему хронического нарушения ПДД в городе

На днях Ужгород всколыхнула очередная печальная новость — женщина стала жертвой безответственности горе-водителя микроавтобуса. Днем в результате маневров транспортного средства на тротуаре она получила несовместимую с жизнью травму.

Ранее в центре города на пешеходной части молодая женщина получила травмы из-за наезда трицикла, водителем которого оказался сотрудник правоохранительных органов.

Особо распространенной проблемой в городе является парковка автомобилей в неотведенных для этого местах: на тротуарах, газонах… Каждый день ужгородцы выкладывают в социальные сети фото, фиксирующие нарушения ПДД и не перестают удивляться поведению бессовестных сограждан 디지털 마인드맵 다운로드.

Чтобы проблема не оставалась на уровне «покритиковали и забыли», инициативная группа ужгородцев при поддержке неравнодушеного юриста Андрея Осадчука подготовила заявление в органы исполнительной власти Ужгорода и Закарпатской области с предложением планово решить проблему нарушений ПДД.

С текстом заявления вы можете ознакомиться ниже. Если вы проживаете в Ужгороде и готовы подписать данное заявление — обращайтесь к Андрею Осадчуку по номеру телефона +380993356768. Связаться с А. Осадчуком вы также можете через Фейсбук facebook.com/aispolin.

В.о. міського голови,
Секретарю Ужгородської міської ради,
м. Ужгород, вул. Поштова, 4 Download Alien 3.

Відділення ДАІ з обслуговування м. Ужгород,
м. Ужгород, вул. Гагаріна, 7,
(03122)32305, (0312)630487.

Управління ДАІ УМВС у Закарпатській області,
88006, м. Ужгород, вул. О. Кошового, 2,
тел. +380(312)612-735, факс +380(3122)259-96.

УМВС України в Закарпатській області,
вул. Ф. Ракоці, 13, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000.

Закарпатській обласній раді,
88008, Україна, Закарпатська область, м Kaspersky 2019. Ужгород, пл. Народна, 4
тел.: (0312) 61-31-40, факс: (0312) 61-43-64.

Прокуратура м. Ужгорода,
88000 м Ужгород, вул. Небесної Сотні, 6, Закарпатська обл.
(0312) 61-42-00.

Служби Безпеки України в Закарпатській області,
88000, м. Ужгород, вул. О. Довженка, 3, Закарпатська обл.
(0312) 61-31-00.

Служба Безпеки України,
вул. Малопідвальна, 16, м. Київ 1, 01601, Україна,
тел. 226-25-64, 256-97-32.

УМВС України,
вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, Україна.

З А Я В А

Місто Ужгород, розташоване у самому серці старої Європи. Перші згадки про місто сягають 1154 р. — повідомлення Аль-Ідрісі, є найдавнішим письмовим джерелом, в якому згадується Ужгород… Тож давайте, щоб мешканці міста, гості, подорожуючі саме так у своїх враженнях згадували про місто Ужгород, а не інакше: суцільне нехтування правами пішоходів, тротуари у самому центрі перетворені на паркувальні місця для транспортних засобів, народ паркується як заманеться, навіть на пішохідних переходах, масове нехтування дорожніми знаками, правилами дорожнього руху (дуже поширене порушення – зупинка на визначений і не визначений період під дорожній знак «Зупинка, стоянка заборонені» 3.34.) тощо.

Вражає ставлення працівників міської прокуратури, Служби Безпеки України в Закарпатській області та Закарпатської Обласної Ради в центрі міста щодо ситуації з паркуванням на самісінькому тротуарі. Установи, завдання яких покликане захист прав людини, відстоювання їхніх прав у судах тощо, є злісними порушниками правил дорожнього руху. Можливо ви знаєте, як людині пройти по місту, мамам з дитячими візками, старшим людям, у яких проблеми не лише з реакцію на зовнішнє оточення, а ще й з зором та слухом, коли пішохідна зона «пліч-о-пліч» забиті автівками. Їм залишається тільки йти по проїзній частині. Чому працівники ДАІ жодним чином, жодною своєю дією не хочуть впливати на такий стан справ у їхній безпосередній царині – врегулювання дорожнього руху, покращення ситуацій на дорогах, захист прав людини як учасника дорожнього руху?. Чому під носом в УМВС в Закарпатській області вчиняється тотальне порушення правил дорожнього руху, і ніхто на цей безлад жодним чином не реагує: чому працівникам ЗОР, ОДА, Управління МВС в Закарпатській області, працівниками банку («Комінвестбанк» — вул. Гойди, «УкрЕксімБанку» — вул. Корятовича), кожного дня дозволено нехтувати правилами дорожнього руху та правами пересічних громадян? Чому ніхто: прокуратура міста, Управління ДАІ УМВС у Закарпатській області, Відділення ДАІ з обслуговування м. Ужгород не виконують своїх безпосередніх функціональних обов’язків, порушуючи відповідні посадові інструкції? Що робити нам – жителям міста, як нам бути, до кого нам ще звернутись щоб нарешті нас було почуто?

У зв’язку з катастрофічною ситуацією у м. Ужгороді щодо нехтування та порушення водіями правил дорожнього руху, правил зупинки та стоянки транспортних засобів вимагає від всіх органів державної влади, від правоохоронних органів, інших структур від кого це залежить, спільно з представниками та депутатами Ужгородської міської ради, представниками громадськості міста, підприємств та установ розробити план заходів спрямованих на вирішення проблеми: стихійних паркувань транспортних засобів на пішохідних зонах, тротуарах, пішохідних переходах. Особливу увагу звернути на місця масових скупчень людей (державні установи, правоохоронної органи, переходи, перехрестя, навчальні заклади тощо).

Зокрема, на початковому етапі, ми пропонуємо:

максимально активізувати роботу Відділення ДАІ з обслуговування м. Ужгород, зокрема, щодо систематичного патрулювання центральних вулиць міста, так як на цей відділ в першу чергу покладено завдання наведення відповідного порядку. Як варіант, ми також пропонуємо створення добровільних формувань (добровольців) при ДАІ міста для здійснення спільних заходів щодо наведення ладу на дорогах, вулицях, тротуарах – пішохідних зонах міста Ужгорода. Також є пропозиція щодо відпрацювання механізму виїзду патрульних машин, у разі виклику останніх активістами, небайдужими громадянами, на місце скоєння правопорушення (налагодження кращого зв’язку при здійсненні викликів патруля). До прикладу це може бути передзвонювання людині, яка здійснила виклик, патрулем з метою з’ясування деталей виклику та повідомлення час прибуття патруля на місце правопорушення. Також ми пропонуємо розглянути можливість надання прав визначеному колу осіб, після проходження відповідної підготовки, здійснювати фіксацію правопорушення (фото-фіксація, записування державних номерів, марки т/з та залишення на лобовому склі повідомлення з проханням з’явитися в ДАІ для подальшого складання протоколу).

Також є не поодинокі випадки, коли працівники інших структурних підрозділів МВС України в Закарпатській області (не ДАІ) проходять повз явні факти правопорушень і жодним чином на такі речі не реагують. Інколи, не виключено, закривання очей на факти вчинення громадянами правопорушень можуть стати злочином тощо, порушити права інших мешканців міста, завдати шкоди самим громадянам та їхньому майну. У подібних ситуаціях представники правоохоронних органів зобов’язані: робити зауваження, провести профілактичну бесіду тощо, адже належна реакція може принести бажаного результату і без застосування мір адміністративного впливу. Відповідна поведінка працівників УМВС, на наш погляд, свідчить про відсутність в органах в середині належної комунікації між структурними підрозділами: йде собі міліціант при виконанні обов’язків, бачить явне правопорушення і думає собі.., а то не моє діло, то діло працівників ДАІ. Таким чином правоохоронець закрив очі на злочин, бо правопорушення може таким виявитись… Фактично згідно міжнародних законів немає значення чия це безпосередня сфера впливу, він зобов’язаний повідомити відповідні органи про порушення кимось закону та правопорядку і дочекатись виїзду на місце. В разі ігнорування виїзду відповідним органом — повідомити куди належить, а не сідати у службове авто, з наділеними відповідними правами щодо присікання правопорушень, де поруч десятки порушень чинного законодавства. У зв’язку з цим є необхідність налагодження відповідної взаємодії усіх структурних підрозділів УМВС України з метою недопущення правопорушень на вулицях міста власниками автотранспорту та швидкого та якісного реагування на такі факти.

Просмотров: 1 874
Поделиться
Спрятать